Turistický průvodce regionem Východní Morava

Milí návštěvníci,

připravili jsme pro Vás průvodce, který Vám představí ta nejzajímavější místa na Zlínsku, Otrokovicku, jižním Valašsku a Luhačovicku. Každá z těchto oblastí je krásná, něčím jedinečná a stojí za bližší poznání.

Na Zlínsku Vás samozřejmě čeká Zlín, moderní město v zahradách, centrum s bohatým kulturním, společenským i sportovním životem a baťovskou architekturou. Stačí ale přesunout se jen o pár kilometrů dál a ocitnete se uprostřed přírody, uvidíte středověké hrady a zříceniny nebo "pohádkový" zámek a tropickou faunu a flóru dalekého Yucatanu.

Jižní Valašsko Vás přivítá vůní orchidejových luk Bílých Karpat, nefalšovaným valašským folklorem a dřevěnicemi, chutnou kyselicou a frgály, ale najdete zde i nedobytný hrad střežící po staletí klidnou zemskou hranici nebo místa připomínající tuhé boje za 2. světové války.

Luhačovicko se Vám představí nejen prostřednictvím největších moravských lázní - Luhačovic - s nezaměnitelnou architekturou, množstvím minerálních pramenů a uvolněnou atmosférou, ale i prostřednictvím tajúplných hradních zřícenin a poutních míst na vrcholcích kopců.

Co nabídnout má i úrodný kraj kolem Otrokovic. Stačí zmínit Baťův kanál, živé hanácké a slovácké folklorní tradice nebo chov ušlechtilých koní. Věříme, že Vám průvodce pomůže poznat náš kraj blíže a prožít v něm několik nezapomenutelných dní.

Průvodce je k dispozici jak v tištěné verzi na Městském informačním a turistickém středisku, tak v elektronické podobě níže, kde si můžete stáhnout požadovanou jazykovou verzi. Průvodce doplňují Turistické atraktivity, které jsou k dispozici ZDE

dokumenty ke stažení