tiskové zprávy / aktuality

16.4.2021
/ Zápis do 1. tříd pro školní rok 2021/2022

Zlín - Ve Zlíně se uskutečnil zápis do 1. tříd základních škol, které jsou zřizovány statutárním městem Zlínem a také do Církevní základní a mateřské školy. Celkem se zápisu on-line, případně osobně... celá zpráva »

16.4.2021
/ Mobilní svozy jsou stále zrušeny

Zlín - I když se situace postupně zlepšuje, není možné zajistit splnění podmínek mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví a vyloučit na stanovišti svozové techniky... celá zpráva »

15.4.2021
/ Zlín plánuje na podzim výsadbu alejových stromů

Zlín - Sto dvacet kusů alejových stromů bude na podzim tohoto roku vysazeno na veřejných plochách ve Zlíně. Město Zlín totiž uspělo s žádostí o podporu z Operačního programu Životní prostředí. celá zpráva »

15.4.2021
/ Integrovaný plán rozvoje území Zlín vyhlašuje poslední výzvy

Zlín – Realizace Integrovaného plánu rozvoje území Zlín pro období 2014 – 2020 (zkráceně IPRÚ Zlín) spěje do finále. celá zpráva »

15.4.2021
/ Distribuce kompostu pro zahrádkáře se kvůli dešťům zpozdí

Zlín - Na základě častých dotazů Technické služby Zlín informují občany, že kompostu bude letos pro zahrádkáře dost, zpracován bude ale později. celá zpráva »

14.4.2021
/ Zlín se připojuje k městům, kde veřejnosti slouží sdílená kola

Zlín - Město Zlín se letos na jaře zapojilo do projektu veřejného sdílení jízdních kol (tzv. bikesharing). V ulicích města tak lidé začali ve veřejném prostoru vídat kola určená k jednorázovému respektive nahodilému použití.., celá zpráva »

14.4.2021
/ Dopravu k ZOO posílí o víkendu devět spojů

Zlín - Devět trolejbusů navíc proti dosavadnímu stavu posílí v sobotu a v neděli 17. a 18. dubna i o dalších víkendech a svátcích přepravní kapacitu na linkách č. 4. a 5 mezi centrem Zlína a Zoo Zlín... celá zpráva »

13.4.2021
/ Přehled aktuálně platných opatření po jednání vlády

Zlín - Na základě jednání vlády dne 12. dubna došlo ke schválení nových mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví ČR a úprav stávajících opatření, níže uvádíme přehled... celá zpráva »

13.4.2021
/ Sociální odbor pomáhal při očkování

Zlín – S organizací očkování seniorů proti COVID-19 pomáhali zdravotníkům zaměstnanci městského odboru sociálních věcí a oddělení krizového řízení a obrany. celá zpráva »

13.4.2021
/ Ve školách zřizovaných městem proběhlo v pondělí první testování dětí a žáků

Zlín – Na základních a mateřských školách zřizovaných městem Zlín se uskutečnilo první testování žáků a dětí... celá zpráva »

12.4.2021
/ Krajská knihovna otevře volné výběry

Zlín – Po čtyřech měsících obnovuje Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně částečně svůj provoz. celá zpráva »

9.4.2021
/ Přehled aktuálních opatření Covid-19

Zlín - Vzhledem k neprodloužení Nouzového stavu končí 11. dubna krizový stav a spolu s ním dosud platná krizová opatření. Nově budou situaci upravovat mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví ČR, případně jednotlivých krajských hygienických stanic, vydané na základě „pandemického zákona“. celá zpráva »

9.4.2021
/ Online sčítání 27. 3. - 11. 5. 2021

Zlín - Sčítání 2021 začalo rozhodným okamžikem o půlnoci z 26. na 27. 3. online sčítáním. Z důvodů epidemické situace byla možnost sečíst se online ... celá zpráva »

9.4.2021
/ Voda z pramene Příluky opět splňuje limity pro pitnou vodu

Zlín - Voda z pramene Příluky (u točny MHD) již opět vykazuje charakter pitné vody. OŽPaZ zlínského magistrátu zadal provedení tzv. úplného rozboru vody z pramene poté,... celá zpráva »

8.4.2021
/ Ve Zlíně se částečně otevřou školy a školská zařízení od 12. dubna

Zlín - Vedení Zlínského kraje se dohodlo ve čtvrtek 8. dubna v součinnosti s Hygienickou stanicí Zlínského kraje a Ministerstvem zdravotnictví o zařazení Zlínského kraje do režimu pro otevření škol ve stejné podobě, jako v ostatních částech České republiky. celá zpráva »

8.4.2021
/ Tržiště Pod Kaštany bude opět otevřeno

Zlín - Tržiště Pod Kaštany může být podle nařízení Ministerstva zdravotnictví od pondělí 12. dubna opět otevřeno. Podmínkou je dodržování bezpečnostních pravidel a omezení sortimentu. celá zpráva »

8.4.2021
/ Dotazník v rámci přípravy Strategie rozvoje cestovního ruchu v turistické oblasti Zlínsko-Luhačovicko 2025

Vážení občané, v rámci přípravy Strategie rozvoje cestovního ruchu v turistické oblasti Zlínsko-Luhačovicko 2025 si Vás dovolujeme požádat o vyplnění dotazníku... celá zpráva »

8.4.2021
/ Městská zeleň spouští plánované rekonstrukce

Zlín – Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína spouští plánované rekonstrukce v centrální části města a místní části Klečůvka. celá zpráva »

7.4.2021
/ V novém objektu sociální rehabilitace dojde k ucelení poskytovaných služeb

Zlín - Investiční projekt s názvem „Objekt sociální rehabilitace Zlín“ se po legislativních průtazích opět přibližuje k realizaci. Ta má být zahájena ještě letos... celá zpráva »

7.4.2021
/ Zlín má nová pravidla pro přidělování bytů ve vlastnictví města

Zlín – Od 1. dubna se pronajímání bytů ve vlastnictví města Zlína řídí novými pravidly. Na jejich podobu mělo vliv i Ministerstvo vnitra České republiky, které je v přípravné fázi připomínkovalo. celá zpráva »

6.4.2021
/ Pokračuje zalesňování Tlusté hory po kůrovcové kalamitě

Zlín - Také v letošním roce bude pokračovat zalesňování areálu městských lesů Zlín na Tlusté hoře, který byl, tak jako zbytek republiky, postižen kalamitním výskytem kůrovce ve smrkových porostech... celá zpráva »

6.4.2021
/ Našli se zlínští andělé

Zlín – Ocenění Zlínský anděl si za rok 2020 odnesou čtyři ženy. Z nominovaných sedmi sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách je vybrala Komise sociální a pro zdravotně postižené Rady města Zlína. celá zpráva »

3.4.2021
/ Zlín si připomněl Tomáše Baťu

Zlín – 3. dubna 1876 se ve Zlíně narodil budoucí zakladatel mezinárodního obuvnického impéria Tomáš Baťa. celá zpráva »

1.4.2021
/ Radnice bude modrá

Zlín – V pátek 2. dubna 2021 si veřejnost připomene Světový den zvýšení povědomí o autismu. celá zpráva »

1.4.2021
/ Opatření k zápisům do ZŠ v souvislosti s Covid-19

Zlín - Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vydalo v souvislosti s vyhlášenými krizovými opatřeními v souvislosti s pandemií nemoci Covid-19 doporučení k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2021/2022. Je důležité nastavit organizaci zápisů tak, aby umožňovala distanční průběh. celá zpráva »