Lyžařský svah, sportovní komplex, stezka zdraví

10. Umělý svah

tel.: 577 589 116, - 118
url: www.svahzlin.cz

Lyžařský svah je umístěn v prostoru za Domem umění (asi 100 m). Délka svahu je 220 m a převýšení je 46 m. Na svahu je lyžařský vlek POMA - P s kapacitou 510 osob za hodinu. Svah je vybaven zařízením na výrobu technického sněhu - jsou zde 4 sněhová děla a nejmodernější systém zvyšující produkci a kvalitu sněhu - Snomax. Na svahu je instalován nízkovedený Iyžařský vlek pro úplné začátečníky, zejména děti. Vlek je dlouhý 70 m a přiměřeně pomalý. Osvětlení svahu umožňuje provoz bez ohledu na denní dobu. Každodenní, někdy i častější úprava sněhovou rolbou Kassbohrer zaručuje vysokou kvalitu povrchu svahu. Další poskytované služby: přímo na svahuje lyžařský servis, půjčovna lyžařské výstroje, lyžařská škola, bufet a neplacené parkoviště. V létě na svahu naleznete letní kino.

11. Sportovní komplex

  • sportovní hala Novesta
    tel.: 577 431 404
  • Zimní stadion Lud'ka Čajky
    tel.: 577 211 255

Autorem sportovní haly Novesta je akademický architekt Miloš Totušek. Sportovní hala pro míčové hry je situována severně od Zimního stadionu a spolu s ním tvoří jeden významný sportovní komplex ve středu města, který je architektonicky propojen pomocí společných nástupů a oddechového atria. V přízemí jsou klubovny, 8 hráčských šaten s příslušenstvím, 10 pokojů pro ubytování, byt správce a technické zázemí. Divácké patro obsahuje vstupní halu s šatnou a bufetem, espresso, sklady a sociální zařízení. Na nejvyšší úrovni je hala 24 x 48 metrů a tribuny o kapacitě 3 200 diváků.
Autory zimního stadionu byli J. Kriške, Š. Zelina, konstrukce ing. J. Zeman. Jako v mnoha jiných městech i ve Zlíně se zimní stadion stavěl na etapy. Nejprve vlastní ledová plocha, později betonové tribuny s hráčským zázemím uvnitř, zastřešení a konečně dostavba vstupní části. U zlínského stadionu je originální právě jeho zastřešení - konstrukce mohutného střešního světlíku.

12. Stezka zdraví

Stezka zdraví postavená na pozemcích městských lesů pod Tlustou horou nabízí pro obyvatele našeho města řadu možností pro aktivní trávení volného času - běh, cykloturistika, dětské hry, posilování, rozcvičení, rodinné výlety a vycházky. K "jádrovému území stezky zdraví" , kde se nalézá atypický lesní altán, lanová visutá lávka a pět stanovišť se cvičebními prvky (hrazdy, bradla, žebřiny, skluzavka, dětská hopsadla atd.), vede několik značených přístupových tras: z Letné - ul. Pod Rozhlednou, ze čtvrti Pod Majákem, z Prštného - ul. Nerudova a z Podhoří -ul. U Slanice. V orientaci v zemí Vám pomohou informační tabule.