Lokality pro sprejery

ZLÍN - Malování barevnými spreji po zdech domů a dalších stavbách se stalo mezi mladou generací populární. Představitelé zlínské radnice proto rozhodli, že vyčlení pro sprejery několik lokalit, kde se budou moci beztrestně věnovat svojí zálibě. Sprejeři zde mohou trávit chvíle prázdninového volna bez toho, že by riskovali vysokou pokutu a policejní vyšetřování. V současné době je v platnosti usnesení, podle kterého jsou pro sprejery vyčleněny tyto lokality: opěrná zeď nad hřištěm u 16. základní školy v ulici Středová; stěny trafostatnice v ul. SNP na Jižní Svazích; plocha pod nadjezdem Kozlova žlebu a stěny podchodu mezi sadem Svobody a parkovištěm.
Město se snaží tímto způsobem vyjít vstříc mladým lidem a zároveň je přinutit ke kázni, aby nedocházelo k ničení majetku, jako se to například děje v podchodu u Svitu.

Ilustrační snímky:

 

podchod mezi sadem Svobody a parkovištěm podchod mezi parkovištěm a sadem Svobody plocha pod nadjezdem Kozlova žlebu na Jižních Svazích stěna trafostanice v ul. SNP na Jižních Svazích opěrná zeď nad hřištěm u 16. ZŠ v ulici Středová