Hlášení rozhlasu si mohou Zlíňané nechat zaslat i do e-mailu

Hlášení rozhlasu si mohou Zlíňané nechat zaslat i do e-mailu

publikováno: 26.2.2018

Zlín - Hlášení rozhlasu je především v místních částech stále nepostradatelnou formou způsobu informování občanů. Město Zlín nyní zavádí zkušební novinku, pilotní projekt, v jehož rámci je možné si nechat zasílat hlášení místního rozhlasu na svůj e-mail a následně si toto hlášení spustit na svém počítači, tabletu či mobilu.

„Reagujeme tím na podněty některých občanů, kteří mají o informace z hlášení zájem, ale nebývají v době hlášení často doma, nebo hlášení hůře slyší. I dosud si sice šlo poslechnout záznam z hlášení na webu města, ale nebylo to pro uživatele příliš pohodlné či přehledné. Lidé, kteří se zaregistrují, dostanou přímo zprávu s odkazem na zvukový záznam. Nebudou tak již muset hlášení dohledávat na webu,“ vysvětlil přínos novinky Tomáš Lang, vedoucí Odboru kanceláře primátora.

Hlášení rozhlasu se využívá především pro informační hlášení nekomerčního charakteru na území konkrétních příměstských částí. Jedná se o informace k odstávkám energií, termínech mobilního svozu odpadu či místních kulturně společenských akcí. Toto hlášení se využívá v patnácti příměstských lokalitách. Jde o, tzv. „kruh“ kolem vnitřního Zlína, jehož součástí jsou Jaroslavice, Klečůvka, Kostelec, Kudlov, Lhotka a Chlum, Louky, Lužkovice, Malenovice, Mladcová, Prštné, Příluky, Salaš, Štípa, Velíková, U Majáku a Filmové ateliéry

Funkce místního rozhlasu je nástavbou Varovného informačního systému města Zlína (VISO). To slouží přednostně k varování a vyrozumění obyvatel města při vzniku mimořádných situací. Hlášení VISO je vždy doprovázeno informativní zprávou na webu města a zatím není součástí testovaného pilotního projektu.

Kroky nebo postup k odběru hlášení:

  • k odběru je možné se přihlásit na adrese
  • http://www.zlin.eu/odber-mistni-casti.asp
  • nebo přes www.zlin.eu sekce Místní části a komise
  • po vyplnění formuláře je následně zaslán aktivační e-mail, který musí občan potvrdit
  • jakmile je e-mail potvrzen, je občanovi automaticky zasíláno hlášení z lokality, ke které se registroval
  • e-maily se automatizovaně odesílají každý den, kdy došlo k hlášení rozhlasu a to v 19 hodin.
  • z odběru je možné se kdykoliv odhlásit (odkaz k deaktivaci je přiložen v každém e-mailu, který občan obdrží)
  • v případě, že bude veřejnost potřebovat s přihlášením odběru pomoc, je možné se obrátit na pracovníky kanceláří v místních částech

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 6291