Festival IQ Play poprvé ve Zlíně

V průběhu měsíce března se v prostorách Zlínského zámku setkávaly děti z různých základních a mateřských škol, aby si vyzkoušely hry a hračky edukativního charakteru, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry a stavebnice. Děti měly možnost při hře reagovat na smyslové podněty a rozvíjet tak logické myšlení, které je nezbytné pro vytváření matematické pre-gramotnosti a gramotnosti a v neposlední řadě i jako podpora technického vzdělávání.

Formát Festivalu IQ Play se ve Zlíně konal poprvé a setkal se s velkým úspěchem. Hernu doplnila i výstava her a hraček z minulého století, a tak si na své přišel i rodič či dohlížející pedagog. Tato výstava nebude jistě patřit k posledním a v příštím roce se můžeme opět těšit na to, co nového nám organizátor připraví!


Organizátorem Festivalu IQ Play byl spolek Inspirace Zlín, z.s., pod vedením zkušené vedoucí 3. pracovní skupiny MAP, pro neformální vzdělávání a volnočasové aktivity.
Záštitu nad Festivalem IQ Play převzali pan Petr Gazdík, radní pro oblast školství Zlínského kraje a pan Miroslav Adámek, primátor statutárního města Zlína.

 

Fotogalerie:

17619645_10208262049460415_79277306_n Festival_IQ_Play