Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Ivan Pšenčík

11.2.2021 14:20:46 | odpovědět Historie dotazů na zdejším fóru

Dobrý den,
poprosil bych o vysvětlení, proč v tomto fóru nefunguje historie dotazů aspoň rok zpětně. Přijde mi to totiž docela účelové. Nejdou již totiž dohledat odpovědi konkrétních pracovníků na dotazy občanů a tak nelze vlastně zjistit, že to, co bylo zde slíbeno, není částečně nebo vůbec splněno. Třeba to má nějaké rozumné vysvětlení, mě ale opravdu nenapadá. Přece se nebojíte zpětné kontroly? Zdůvodnění přehledností ale opravdu neberu, tím jen potvrdíte tu mnou zmiňovanou účelovost.

Děkuji za odpověď

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

16.2.2021 10:00:01 | odpovědět Historie dotazů na zdejším fóru

Dobrý den,
Ano, je to účelové, ovšem nikoliv za tím účelem, který se domníváte. Na úvod připomenu, že diskuze primárně neslouží a neměla sloužit k objednávce služeb a oprav, ale k pokládání dotazů a poskytování vysvětlení úředníky. Pokud máte dojem či obavu, že by Vám zde někdo něco přislíbil a nesplnil a chcete si to ověřit, tak mi napište, o co mělo jít a já se to pokusím dohledat. Jinak se domnívám, že každý tazatel cca ví, na co se kdy ptal a jak mu bylo a kým odpovězeno. Lze to řešit také tlačítkem print scrn. Existují však vhodnější a legitimnější postupy jak lobovat za nějakou aktivitu než příspěvek v diskuzi. Diskuze je doplněk. A teď vysvětlení, proč se to nezobrazuje třeba rok. Drtivá většina tazatelů směřuje svůj dotaz k tomu, aby došlo k nějaké nápravě či vyřešení nějakého problému. Pak tu máme jednotky „diskutujících“, kteří se připojí jednou dvakrát za rok, zpravidla kolem druhé třetí ráno a sice nepoloží žádný svůj dotaz, ale mají potřebu okomentovat a dávat všetečné doplňující dotazy ke všem dříve řešeným i vyřešeným tématům. Smyslem těchto komentů a dodatečných dotazů není snaha posouvat věci k lepšímu, ale pořádně těm úředníkům „zatopit“, aby se nenudili a sdělit jim jak jsou nekonečně neschopní. Já rád odpovím, či zajistím odpověď na řadu podnětů, ale pokud musím donekonečna a opakovaně vyvracet záměrně vkládané nesmysly u půl roku starých příspěvků, ubírá to prostor k řešení skutečně řešitelných a akutních podnětů. Jsem však prostý referent, necítím se povolán rozhodnout, zda se mají příspěvky zveřejňovat déle (archivovány jsou).

Ivan Pšenčík

22.2.2021 16:01:50 | odpovědět HISTORIE DOTAZŮ NA ZDEJŠÍM FÓRU

Dobrý den,
vidím, že náš názor na funkci fóra se zcela rozchází. Měl jsem zato, že zde mají občané Zlína psát dotazy a podněty týkající se života v našem městě. A na tyto dotazy následně dostanou ( ale také nemusí ) odpověď. A jelikož ty problémy se kolikrát řeší dlouho ( to není kritika, prostě je to dáno třeba legislativou), tak pokud by sem na fórum někdo přišel se stejným dotazem a existovala by tu historie, nemusel by dotaz vůbec pokládat - odpověď by si našel.
Ad " všetečné dotazy k řešeným a vyřešeným dotazům" - to ten nový diskutující ví jak, že už to bylo řešeno?
A používat tady PrintScreen? Tak to se nezlobte, to rovnou tu diskuzi zrušte, to je totální úlet.
Opravdu si myslíte, že lidé tady nahlašují ty propadlé kanály, přerostlou zeleň, díry ve vozovce , autovraky, poškozené chodníky a nevím, co ještě, aby naštvali úředníky? Nějaké mizivé procento možná ano, ale většině jde o to, aby poukázali na něco, co znepříjemňuje obyvatelům život v našem městě a úředníci by měli být rádi, že je o těchto problémech někdo informuje (nebo viděno z jiného úhlu - zase jim někdo přidělává práci).
Zajímavé je, že kdysi ta historie zde normálně fungovala a nebyl s tím problém. Teď se začíná 1.1. a smí zde být maximálně tři stránky dotazů. Loňský rok a dotazy položené v něm nikdy nebyly, zapomeňte.
Ale já jsem jen prostý občan tohoto města, chod tohoto fóra nemohu ovlivnit.
Jen jsem Vám pane Fabiáne nastínil můj pohled , odpovídat není třeba, zbytečně bychom to tady zaplňovali.

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

26.2.2021 14:11:04 | odpovědět HISTORIE DOTAZŮ NA ZDEJŠÍM FÓRU

Vážený pane Pšenčíku, když použijete nepřesnosti a zavádějící tvrzení, nelze bohužel nereagovat. Diskuzní forum se má ideálně řídit pravidly, nikoliv vašim ani mým názorem. Pravidla doslovně říkají: Diskusní fórum Magistrátu dává prostor všem, kteří se chtějí zeptat na situaci ve městě, či sdělit svůj názor... Nepíše se tam, že slouží k objednávce činností či prací. Že tyto "objednávky" řeším nad rámec pravidel, je věc druhá. Zlín je poslední větší město, které něco takového jako fórum má. Všude bylo zrušeno, protože se ty urážky, smyšlenky, lži a politické útoky nedaly bez pravidel ukočírovat. Mrzí mě, že vás to mrzí. Většina obyvatel města nepotřebuje k hlášení akutních nedostatků ve svém okolí diskuzi. Problémy se zelení řeší přímo s odborem zeleně, problémy s údržbou komunikací přímo s Technickými službami, atd. Ti, kteří mají v oblibě aplikace, používají zmapujto, kde se to i archivuje, a dostáváte hlášky o řešení. Jak pravidelně v diskuzi připomínám, tak zvláště akutní problémy (např. havárie) není vhodné řešit přes diskuzi, která generuje zpoždění. Netuším ani, jaký smysl má hlásit zde dopravní přestupky, jak se někteří snaží. Pokud chci řešit dopravní přestupek, tak volám hned na MP a ne, že to za týden napíšu do diskuze, aby se k tomu pak za půl roku ještě někdo vyjadřoval. A ne skutečně si nemyslím, že zde 90 % lidí něco hlásí, aby úředníky šikanovali, zato bezpečně vím, že se najde 5 - 10 % lidí, kteří jsou schopni si podněty, když ne rovnou vymýšlet, tak alespoň velmi notně přehánět… Já řadu dotazů kontroluji na místě, takže mi můžete věřit, že ten rozpor mezi závažností dotazu a realitou je někdy úsměvný. Když to zakončím. Vy mi podsouváte, že to je kvůli tomu, aby si tazatel nemohl ověřit, co mu úředník odpověděl, a já oponuji, že tazatel má řadu jiných možností jak si to ověřit( že mu to klidně i dohledám) a že důvod je ten, který jsem popisoval dříve. Navíc, lhůta se nepočítá měsíc od vložení dotazu, ale měsíc od posledního příspěvku, tzn. je-li nějaké téma žhavé, může tam být i několik měsíců. Můj pocit je takový, že hledáte problém, kde není.

Tomáš Zapletal

10.2.2021 13:12:19 | odpovědět Nové parkovací stání

Dobrý den ,
docela mne zarazila zpráva:
www.zlin.eu/na-jiznich-svazich-pribydou-parkovaci-mista-aktuality-5945.html


Ne, že bych to tamním obyvatelům nepřál, ale město slíbilo revitalizaci ul. Česká, Moravská , Slezská a z toho udělalo a ještě ne úplně dobře pouze 1/3
Která lokace vyhraje tedy los tentokráte a které dvě lokace ostrouhají ?
V kterém desetiletí město najde finance na dodělání ulic Slezská a Moravská ?
Nebo se bude opět vymlouvat na dotace z EU jako to dělá vždy?
Prosil bych radní a jejich poradce ať se zamyslí nad tím zdali nebude lepší dotáhnout v první řadě dávno slíbené a nedodělané akce do konce.
Díky T. Zapletal

Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

22.2.2021 12:23:53 | odpovědět Nové parkovací stání

Dobrý den, rekonstrukce ulice Česká byla dokončena po celé délce, přičemž financování neprobíhalo za účasti dotací. Pro dokončení ulic Moravská a Slezská nebyly přiděleny finanční prostředky. Nicméně o to bude opětovně žádáno. Hezký den.

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

16.2.2021 10:12:43 | odpovědět Nové parkovací stání

Dobrý den,

dotazy na radní a náměstky nelze směřovat do fóra, které slouží, dle pravidel, k dotazům na úředníky. Za Odbor dopravy odpoví kolegyně, která je však toho času nepřítomna, poprosím o strpení. Ovšem rozdělení financí do různých akcí se děje tak, že se v úvodu roku rozhodne, na co se přidělí peníze. Letos se tak může maximálně vědět, co se bude opravovat v tomto roce. Neví se, jaké budou příjmy a výdaje dalších let a tak se ani nedá sdělit, co se bude dělat v roce 2023.

Hezký den

Petr

17.1.2021 12:07:10 | odpovědět Chodnik vedle dětského hříště mezi ulicemi M. Alše a Jiráskova

Dobrý den. Rád bych se zeptal, kdy bude hotový nový chodník vedle dětského hřiště mezi ulicemi M. Alše a Jiráskova.Dosud je tam stále pouze nebezpečná travnatá pěšinka. Co vím, tak byl již před cca 2 lety schválen projekt. Děkuji předem za odpověď.

Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

25.1.2021 10:10:53 | odpovědět Chodnik vedle dětského hříště mezi ulicemi M. Alše a Jiráskova

Dobrý den, děkujeme za dotaz, nicméně po prověření bližších informací ohledně plánovaného chodníku nebyl zpracován žádný projekt na propojovací chodník zmíněných ulic.
Odbor dopravy má v současné době zpracováno hodně projektů, na které bohužel nebyly přiděleny finance. Vzhledem k aktuální finanční situaci, který neminul ani veřejný sektor, nebude odbor dopravy rozpracovávat nové projekty.

Děkujeme za pochopení.

Irena Navrátilová

14.1.2021 18:02:02 | odpovědět Prštné-přechod

Dobrý den. Mám otázku. V obci Prštné na podzim 2020 proběhla výstavba nové zastávky MHD. Chtěla bych se zeptat, proč není v blízkosti žádný přechod? Je to velmi nebezpečné místo na přecházení přes cestu obzvláště pro děti, když chodí sami na zastávku. V obci je sice teď maximální rychlost 40km/h, to je ale zcela nedostatečné pro přecházení. Děkuji za odpověď.

Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

18.1.2021 16:45:28 | odpovědět Prštné-přechod

Dobrý den, v Prštném přechod pro chodce v blízkosti zastávky MHD bohužel vybudovat nelze a to z legislativních důvodů. Bylo zde však vybudováno místo pro přecházení, a to v místě před zastávkou MHD. Hezký den.

Irena Navrátilová

21.1.2021 12:54:46 | odpovědět PRŠTNÉ-PŘECHOD

Děkuji za vysvětlení. Nadalo by se i tak něco málo navíc udělat, aby toto místo nebylo tak nebezpečné pro přecházení? Například instalace piktogramů na cestu nebo svislé značení POZOR DĚTI, přecházení přes vozovku apod. Děkuji za odpověď.

Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

22.2.2021 10:40:13 | odpovědět PRŠTNÉ-PŘECHOD

Dobrý den, prvně se omlouvám za zpožděnou odpověď způsobenou několikatýdenní nemocí. K možnosti značení piktogramů či svislého dopravního značení – jelikož je zde pouze místo vhodné pro přecházení tak takové dopravní značení bohužel možné není. Zástupci orgánů státní správy přechod nepovolily, jelikož by navodil zdánlivý pocit falešného bezpečí. Hezký den.

<  1   ...z 1  >  >>