Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Jiří Mahdalík

14.4.2021 14:43:08 | odpovědět rekonstrukce Tržnice -cykloopatření

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli při plánované rekonstrukci Tržnice pod kaštany bude vytvořeno i legální a pohodlné propojení pro cyklisty mezi křižovatkou s ulicí Gahurova a zastávkou Náměstí Míru. Současný průjezd skrz tržnici, určitě není vhodný kvůli velkému množství chodců. Navíc je hned vedle velmi široký a nevyužitý chodník, na který ale nebyl umožněn legální vjezd cyklistů. Jelikož jsem na stránkách města nenašel plány, tak bych se zeptal jestli při této velké rekonstrukci bude takové cyklistické propojení vytvořeno. Předem děkuji za odpověď.

Leopold Bednařík, vedoucí ORIA

16.4.2021 11:42:17 | odpovědět rekonstrukce Tržnice -cykloopatření

Dobrý den,

ano, v rámci Tržiště bude vybudována cyklostezka místo chodníku podél I/49.

Petr Holeček

13.4.2021 11:29:47 | odpovědět Projekty 2021

Dobrý den,
rád bych se zeptal na aktuální stav následujících projektů:
- SMART parkovací systém
- výměna oken na zámku
- rekonstrukce tržiště

Děkuji

PH

Leopold Bednařík, vedoucí ORIA

16.4.2021 11:52:00 | odpovědět Projekty 2021

Dobrý den,

k rekonstrukci tržiště probíhá příprava veřejné zakázky na dodavatele stavby, která by měla být v průběhu dubna zveřejněna.

Hezký den

Jiří Jelínek, vedoucí OVS

16.4.2021 11:49:54 | odpovědět Projekty 2021

Dobrý den,

projekt výměny oken a dveří na zl. zámku – aktuálně řešíme s architektem, památkáři a zhotovitelem lepší osazení výplní vč. provedení dílčích změn na těchto výplních, abychom splnili podmínky dotačního titulu, památkové péče a představy architektů.

Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

16.4.2021 11:45:43 | odpovědět Projekty 2021

Dobrý den, v rámci plánovaného parkovacího systému SMART byla provedeny ze strany města potřebné procesy pro vydání stavebního povolení. Pro tuto investiční akci byla také přidělena dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Předpoklad realizace je v letních měsících. Hezký den

Tomáš Stavjaník

9.4.2021 17:44:54 | odpovědět Silniční retardéry - vyvýšení

Dobrý den.
Po velmi dlouhé době jsem jel po ulici Mostní a byl jsem velmi překvapen destrukcí zpomalovacích, vyvýšených, retardérů. Zajímalo by mne, jak se na problematiku budování tohoto typu retardéru dívají kompetentní pracovníci magistrátu. Již více let je zřejmé, že vyvýšený retardér není konstrukčně dořešen a není schopen snést větší zátěž. Na sídlišti v Malenovicích, kde bydlím, není retardér schopen přežít ani průjezd popelářských vozů. Jiná velká vozidla tam nejezdí. Mostní ulice je trolejbusovou tratí, takže desítky tun těžké vozidlo je zde samozřejmostí. Nyní takový retardér vznikl v Prštném. Tam jezdí hodně těžkých vozů a jsem zvědav, za jak dlouho se nájezdy proboří. Mám pocit, že si této problematiky doposud nikdo nevšiml a draze se budují "hrby, které jsou černou dírou na investice do oprav ". Rozhodně neberu na lehkou váhu smysl tohoto zařízení, ale jeho technické provedení spíše připomíná sabotáž ze strany zhotovitele. Je totiž Českou specialitou pokládat namáhané silniční prvky na "perníkový dlaždičský beton" s vysvětlením " že se to tak běžně dělá". Investor by měl být vzdělanější a nedopustit takový šlendrián.
Závěrem musím říci, že jsem zvědav na odbornou úroveň odpovědi kompetentního úředníka.
Děkuji.

Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

15.4.2021 8:56:21 | odpovědět Silniční retardéry - vyvýšení

Dobrý den,
veškeré dopravní stavby jsou prováděny na základě projektových dokumentacích zpracovaných projektanty s autorizací pro dopravní stavby. Při realizaci odbornou firmou, která nejprve musela prokázat odbornou kvalifikaci pro provedení díla, je dílo kontrolováno kvalifikovaným dozorem investora stavby. Nicméně provozem dochází k opotřebování a po určité době je nutné provést nezbytné opravy. Pokud dojde k deformaci do 5 let od realizace díla, zhotovitel provede opravu v rámci záruční doby. Proto jsou stavby před uplynutím záruční doby kontrolovány. Hezký den.

Koňařík

8.4.2021 9:44:40 | odpovědět Parkování v ulici 2. května

Dobrý den,
bylo by možné znovu překreslit parkovací místa v ulici 2. května?
Jedná se jednosměrnou ulici, kde je velký problém s parkováním, nicméně bez logicky zakresleného parkování je to jeden velký chaos, každý parkuje jak se mu zlíbí a zbytečně zabírá místo ostatním.
Navrhuji přeznačení parkovacích pruhů, tak aby se dodržel jednotný úhel všech zaparkovaných aut.

Děkuji za odpověď

Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

13.4.2021 11:40:48 | odpovědět Parkování v ulici 2. května

Dobrý den, jelikož je ulice 2. května obousměrná, prosíme o upřesnění, kterou ulici máte na mysli. Děkujeme.

Michaela

7.4.2021 14:25:57 | odpovědět doprava Tyrsovo nabrezi

Dobry den,

rada bych podala podnet ke zmene dopravniho znaceni na Tyrsove nabrezi. Myslim, ze by bylo vhodne v obou smerech hned na zacatek ulice umistit znacku "Prujezd zakazan" nebo "Vjezd povolen pouze dopravni obsluze" a dodrzovani dopravniho znaceni pak opravdu dusledne kontrolovat. Ulice Tyrsovo nabrezi a Smetanova totiz zneuziva spousta ridicu v obou smerech ke zkraceni cesty a misto toho, aby pouzili cestu pres Benesovo nabrezi, kde by museli cekat na semaforech, projizdi vsichni touto jinak klidnou obytnou ctvrti. Troufam si rict, ze minimalne 80% ridicu projizdejicich ve smeru od hotelu Saloon projizdi Tyrsovo nabrezi a porusuje tak zakaz prujezdu a zbytecne i ohrozuje cyklisty vyuzivajici smisenou cyklostezku, v opacnem smeru zase projizdi ulickou za Kauflandem, kde je ale zakazova znacka povolujici vjezd pouze dopravni obsluze. Pokud by se zakazove znacky umistily uz na zacatek Tyrsova nabrezi k hotelu Saloon a ke kruhovemu objezdu u Kauflandu, alespon cast ridicu by to urcite odradilo a do teto klidove zony by vubec nezajizdeli. Notorickym porusovacum pravidel by pak pomohlo, kdyby alespon obcas byla na miste hlidka mestske policie a dodrzovani zakazu kontrolovala a pokutovala... verim, ze by to pro Mestskou policie byla dost lukrativni lokalita.

Dekuji.

Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

16.4.2021 11:54:15 | odpovědět doprava Tyrsovo nabrezi

Dobrý den, za Váš podnět děkujeme. Bohužel Vámi uvedené značení na začátek jednosměrné ulice osadit nelze. Značení "Průjezd zakázán" chtěli na začátek lokality osadit kolegové z odboru dopravy. Tento návrh neprošel přes zástupce státní správy.
Co se týká problematiky dopravní obsluhy, ta je velmi úzce definována vyhláškou č. 294/2015 Sb. Tato vyhláška říká, že dopravní obsluhou se rozumí „vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a vozidla, jejichž řidiči, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.“
Jelikož na ulici Tyršovo nábřeží jsou i podnikatelské objekty, tímto značením by bylo návštěvníkům takových provozoven znemožněno vjíždět do ulice. Proto nebyla využita ani tato možnost. Bylo tak osazeno dopravní značení "Zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 t".
Aby nedocházelo ke zneužívání cesty ve zklidněné ulici Tyršova nábřeží nebo ulicí Smetanova vydávalo město několik tiskových zpráv, kde apelovalo na řidiče, aby užívali ulice Benešovo nábřeží, což je přirozeně rychlejší cesta.
V případě, že dochází k četnému porušování, obraťte se prosím na městskou policii.
Hezký den.

Machova

29.3.2021 22:49:47 | odpovědět ohořelá skládka Kudlov

Dobrý den, je to již více než dva roky co v místní části poblíž zahrádkářské kolonii vyhořela někým obývaná dřevěná bouda předpokládám na pozemku p.č. 1160/1 ( majitel Státní pozemkový úřad ). Do této chvíle je celý pozemek znečištěn zbytky plastů a blíže neurčených odpadů a látek, které soustavně kontaminují další okolí a přilehlý potok. Parcela je oplocena a uzamčena, tedy není volně přístupná. Je prosím možné, aby městský úřad vyzval majitele pozemku, aby tuto skládku na svém pozemku konečně zlikvidoval? Děkuji za odpověď a ochotu.

Vladimíra Pavlovová, vedoucí OŽPaZ

7.4.2021 11:30:09 | odpovědět ohořelá skládka Kudlov

Dobrý den,
na základě Vašeho podnětu budeme kontaktovat Státní pozemkový úřad jako vlastníka pozemku, na kterém se černá skládka nachází, s výzvou k úklidu.

Machova

7.4.2021 20:48:45 | odpovědět OHOŘELÁ SKLÁDKA KUDLOV

Paní Pavlovová, děkujeme předem za rychlé vyřízení.

Luděk Solař

28.3.2021 11:12:39 | odpovědět Železniční přejezd

Dobrý den, s povděkem jsem zaregistroval provedenou opravu železničního přejezdu v katastrálním území Prštné, parcela 1386/3. Tento přejezd je již dlouhé roky nepoužíván, nikam nevede a jenom řidičům znepříjemňuje život a ničí auta. Připravuje se jeho zrušení ??

Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

31.3.2021 9:48:31 | odpovědět Železniční přejezd

Dobrý den, koleje ani most na ulici Nábřeží vedoucí do areálu Rybníky nejsou ve vlastnictví statutárního města Zlín. Nicméně se v rámci plánované stavby „Pravobřežní komunikace“ s kolejemi na této komunikaci nepočítá. Hezký den.

Luděk Solař

2.4.2021 10:36:46 | odpovědět ŽELEZNIČNÍ PŘEJEZD

Děkuji za odpověď. Nemyslel jsem si, že by MMZ byl vlastníkem kolejí, ale koleje se nachází na pozemku města a není pro ně ani v katastru zřízeno věcné břemeno. Nevím, kdy se počítá se stavbou "Pravobřežní komunikace", ale možná by stálo za uvážení koleje odstranit s předstihem.

Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

7.4.2021 11:25:39 | odpovědět ŽELEZNIČNÍ PŘEJEZD

Dobrý den, v tomto směru se jedná o to, že město nemůže koleje odstranit, jelikož nejsou v jeho majetku. Jinými slovy nelze odstraňovat cizí majetek. Koleje tak může odstranit pouze vlastník.
V případě plánované stavby Pravobřežní komunikace bude žádáno o jejich odstranění. Ke stavbě Pravobřeží komunikace byla v zimních měsících odevzdaná upravená studie proveditelnosti (studie předchází projektové dokumentaci).
Termín realizace Vám bohužel sdělit nedokážeme, protože toto určí až projektová dokumentace.
Pěkné dny.

Monika

25.3.2021 18:19:55 | odpovědět Shanim kontakt

Dobrý den,
sháním kontakt na vinaře z okolí Zlína. Chystám takový článkový seriál o vinařích z ruzných částí ČR pro nově vznikající web nejlepsidrinky.cz a potřebovala bych nějaké kontakty. Děkuji!

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

16.4.2021 11:58:17 | odpovědět Shanim kontakt

Dobrý den,

zdejší fórum slouží k dotazům na úředníky MMZ. Odbor životního prostředí a zemědělství však takový registr k dispozici bohužel nemá. Doporučil bych obrátit se na profesní sdružení.

Hezký den

Věra Tomečková

16.3.2021 13:40:42 | odpovědět Cyklostezka Vršava Kostelec - odpočinkový altán

Chci upozornit na nepořádek a téměř zcela zničený altán na cyklostezce Vršava - Kostelec. Celé místo je špinavé a zarostlé, plné odpadků, jsou zničené stoly i lavice, altán má rozebrané dřevěné zábradlí. Možná by se mělo odstranit ohniště, neboť tam není jiné dříví než samotný altán, kterým si "turisté" topí.

Nikola Vaculíková, Odbor dopravy

7.4.2021 15:13:27 | odpovědět Cyklostezka Vršava Kostelec - odpočinkový altán

Dobrý den, děkujeme za upozornění. V předchozích letech byly z altánu odstraněny nebezpečné kovové části. Bohužel se nachází na místě, které není nijak hlídané a bohužel se jen ukazuje nehezká vlastnost některých lidí. Jelikož by finanční náklady na opravu altánu byly velmi drahé a efekt, že to takto zůstane by nebyl zaručený, rozhodlo se město tento altán zdemolovat a místo vyčistit. Do té doby bude altán zapáskovaný. Děkujeme za pochopení, hezký den.

Lenka

15.3.2021 19:03:46 | odpovědět černá skládka

Dobrý den, ráda bych upozornila na černou skládku kolem Paseckého potoka ve Zlíně (ul. K pasekám směr ul. Strážná). Snažili jsme se ji uklidit vlastními silami, ale jedná se o větší množství odpadu, kdy nám nestačily pytle ani popelnice. Případně prosím o radu, kam celou věc nahlásit. V případě potřeby máme i foto. Děkujeme

Vladimíra Pavlovová, vedoucí OŽPaZ

7.4.2021 15:07:39 | odpovědět černá skládka

Dobrý den, na ulici Strážná bylo provedeno místní šetření. Odpad bude odklizen v rámci úklidu černých skládek na území města Zlína
v nejkratším možném termínu. Děkujeme za podnět.

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

17.3.2021 9:01:42 | odpovědět černá skládka

Dobrý den, tyto záležitosti jsou v gesci Odboru životního prostředí a zemědělství, kam se lze obracet přímo. Váš podnět jsem předal k vyjádření. Bude doplněno.

Hezký den

<  1  2   ...z 2  >  >>