Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Zdeňka Končáková

23.9.2021 11:38:01 | odpovědět Reuse centrum

Dobrý den, neuvažuje město o zavedení reuse centra pro využití darovaných předmětů od občanů? Velké města v republice už tuto službu mají. Nešlo by pro tuto činnost využít např. bývalou teplárnu na Jižních svazích na Podlesí, která už roky není využívána? Děkuju za odpověď.

Pavla Řezníčková

21.9.2021 14:46:34 | odpovědět Přechod pro chodce Zálešná V.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli by bylo možné vybudovat přechod pro chodce u zastávky MHD Zálešná V. Hlavně odpoledne bývá na ulici 2. května hustý provoz a a přejít ulici trvá i několik minut. Zvlášť pro děti to bývá nebezpečné. Situaci ještě zhoršuje "chytrá" cedule u Kauflandu, která směruje dopravu od Fryštáku přes třídu 2. května.
Děkuji.

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

23.9.2021 13:45:37 | odpovědět Přechod pro chodce Zálešná V.

Dobrý den, Váš dotaz jsem předal odboru dopravy k vyjádření, ovšem je nutné konstatovat, že o zřízení přechodu nerozhoduje město, ale schvaluje jej dopravní inspektorát policie. Pravidla pro zřízení jsou poměrně přísná. A jak píše další diskutující. Tam kde není přechod lze přebíhat kdekoliv, kde přechod je, jste povinni ho využít. A vím, že to zní paradoxně, ale více nehod s chodci ve městě se stane na přechodu než mimo něj. Stačí pozorovat chování lidí. Když jdu mimo přechod rozhlédnu se pořádně 4x. Ovšem někteří lidé považují přechod za zónu nesmrtelnosti a zvláště děti, o kterých se zmiňujete, jsou experti na prudké vbíhání na přechody bez toho, aniž by se jakkoliv rozhlédli. Vyhledal jsem jednu práci, kde se píše, že až 30 % těžkých nehod s chodci se stane na přechodech a vysvětluje se to takto: Nedání přednosti chodci na přechodu jako jednu z nejčastějších příčin lze vysvětlit množstvím přecházejících lidí a pocitem falešné bezpečnosti chodce na přechodu. Chodec má právo na přejití a to způsobuje, že je jeho obezřetnost vůči ostatním účastníkům silničního
provozu snížena.

Tedy počkejme na vyjádření odboru dopravy ale zkušenost říká, že zřízení přechodu nemusí být vždy zvýšením bezpečnosti. A jak u tohoto tématu připomínám, sám bydlím v obci, kde nemáme ani jeden přechod a nepamatuji si žádnou nehodu s chodci.

Hezký den

Tomáš Vitásek

23.9.2021 12:38:11 | odpovědět PŘECHOD PRO CHODCE ZÁLEŠNÁ V.

A víte, že v ten moment se zcela změní pravidla toho, kde lze Třídu 2. května přecházet? Teď to lze prakticky kdekoliv...

Jiřina

11.9.2021 9:28:40 | odpovědět Testovaci misto ve Zlatém jablku

Dobry den, jen se chci zeptat jak je možné a zda je vhodné, že testovací misto je umístěno uvnitř prostoru - hned vedle potravin, kde se pohybuje velká koncentrace nakupujících. Včera tam stálo na testy větší množství osob (mezi nimi mohl být někdo pozitivni), kolem kterych nešlo projít. Děkuji Jiřina

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

13.9.2021 9:35:22 | odpovědět Testovaci misto ve Zlatém jablku

Dobrý den,

jako soukromá osoba s vámi souhlasím, také jsem měl trpký jízlivý úsměv na tváři, když jsem tam vámi popisovaný stav viděl. Také mi tento způsob testování připadá poněkud, mírně řečeno, nešťastný. Za město Zlín ovšem musím konstatovat, že se jedná o soukromé prostory a váš dotaz by měl tedy směřovat na vlastníka OC Zlaté Jablko a Krajskou hygienickou stanici Zlínského kraje. To jsou relevantní instituce, které to mohou nějak změnit či zakázat. Váš dotaz jsem zkusmo přeposlal na KHS a uvidíme, co a zda nám odpoví.

Děkuji za pochopení a přeji hezký den

Jiřina

13.9.2021 16:11:52 | odpovědět TESTOVACI MISTO VE ZLATÉM JABLKU

Děkuji za odpověď a přeposlání na KHS, uvidíme jestli se ozvou. Hezký den J.

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

22.9.2021 11:01:23 | odpovědět TESTOVACI MISTO VE ZLATÉM JABLKU

Dobrý den, zatím mi dorazila reakce oddělení správních činností ve zdravotnictví
odboru zdravotnictví Krajského úřadu Zlínského kraje v následujícím znění:

Děkujeme za podnět podaný občanem zřejmě prostřednictvím Vašeho diskusního fóra. Podnětem se budeme ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje zabývat...

David Slovák

9.9.2021 20:47:11 | odpovědět Divadelní park

Dobrý den, jaký je stav obnovy divadelního parku podle soutěže z roku 2019? Díky.

Jan

6.9.2021 9:23:32 | odpovědět Postřiky chodníků proti plevelu

Dobrý den,

plánujete v blízké budoucnosti náhradu glyfosátů něčím jiným?

Problematika je samozřejmě obsáhlá, jsou zde i ekonomické pohledy. Obecně však z toho, co se ví, je pravděpodobně glyfosát karcinogenní pro lidský organismus, má velký negativní vliv na vodní organismy, menší na hmyz. Glyfosáty se v půdě sice rozkládají, nicméně maximální doba se uvádí až 60 dní a vzhledem k tomu, že se používají ve velkém množství například v zemědělství, je otázka, jak velké koncentrace bychom kolem nás našli.

Nové studie také hovoří o škodlivosti pro včely, je tedy trochu zvláštní vidět situaci, kdy se stříká chodník a vedle něj roste květnatá plocha pro opylovače a drobný hmyz.

Je také otázka, kolik občanů s postřiky souhlasí, stává se, že žloutnou trávníky u takto postříkaných chodníků, které patří soukromým majitelům.

Jakub Černoch, ředitel TS

8.9.2021 10:48:00 | odpovědět Postřiky chodníků proti plevelu

Dobrý den,

postřiky s účinnou látkou glyfosát se ve světě běžně používají. Pokud je výrobek schválen odbornou autoritou, tedy v případě ČR Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem zemědělským, považujeme jeho použití za bezpečné. Používání herbicidů v zemědělství neovlivníme, na chodníky ale aplikujeme postřik co nejšetrněji a v minimálním množství. Postřikovací stroj používá hlavu s laserovými čidly a trysky tak aplikují postřik jen na rostliny, ne plošně. Pokud by přesto došlo k poškození trávníku mimo chodník zaviněním pracovníků Technických služeb Zlín, prosím o upřesnění místa a času. Prověříme a případně napravíme.
Opakovaně jsme testovali stroje, využívající k odstranění plevele páru či horkou vodu. V porovnání s herbicidy je účinnost velmi nízká, zničí se pouze nadzemní část rostliny. Vždy budeme klást důraz na bezpečnou technologii s použitím bezpečných a schválených výrobků, to v případě nasazení herbicidů. A také efektivní vynakládání veřejných prostředků. Ke změně technologie by musel existovat racionální důvod, ospravedlňující podstatně vyšší výdaje.

Michal Kovář

8.9.2021 11:43:10 | odpovědět POSTŘIKY CHODNÍKŮ PROTI PLEVELU

Dobrý den,
poškození soukromých trávníků a zamoření půdy soukromých pozemků (pěstuji tam ovocné stromy) napravíte jak, prosím?

(Několikrát - loni a v minulých letech - u mě došlo k poškození, několikrát to byl dokonce půlmetrový vypálený pás vedle chodníku, prošetřeno, slíbena náprava, NENAPRAVENO, příští rok vypálený pás znovu)

Jakub Černoch, ředitel TS

10.9.2021 12:45:22 | odpovědět POSTŘIKY CHODNÍKŮ PROTI PLEVELU

Dobrý den,

pokud Vám prokazatelně vznikla škoda zaviněním pracovníků Technických služeb Zlín, uplatněte prosím svůj nárok přímo u Technických služeb Zlín.
https://www.tszlin.cz/kontakt

Filip Veselý

5.9.2021 12:07:41 | odpovědět Parkování dodávek na ulici Větrná

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč neplatí zákaz parkování dodávek na celém území Jižních Svahů, ale pouze v části Podlesí a Na honech? Na ulici Větrná a v jejím okolí tyto dodávky také zabírají parkovací místa, takže obyvatelé této lokality pak nemají kde zaparkovat. Bude tento problém někdo řešit?

Eva Gergelová

3.9.2021 17:11:13 | odpovědět Havarijní stav chodníku na Kamenné (nahoře)

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak bude řešen havarijní stav chodníku na Kamenné skoro nahoře, velké množství kachliček je vystouplých, kvůli čemuž hrozí vážné zranění nohy. Chodník byl ve špatném stavu delší dobu, nyní je však stav již neúnosný a skutečně zdraví ohrožující.

Děkuji za odpověď a urychlenou opravu chodníku.

Gergelová

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

16.9.2021 12:23:45 | odpovědět Havarijní stav chodníku na Kamenné (nahoře)

Dobrý den,

dle informací Odboru dopravy byla oprava provedena dne 10. 9.

Hezký den

Drahomíra Mazalová

31.8.2021 15:47:45 | odpovědět Dotaz

Dobrý den, máme na ulici Křiby z důvodu rekonstrukce hřiště mezi domy přenosné dopravní značky zákazu zastavení bez výjimky, minimálně pro 3 auta na podélném stání. Z hlášení na dveřích domu tato situace je předpokládána na 3 měsíce. Některé dny /27.8.2021/ a celý následující víkend se na stavbě nepracovalo. Proč není vymezen zákaz pracovní dobou /např. 7,00 až 17,00/ a výjimkou ve víkendy a svátky? Parkování v okolí domů je velmi složité. Děkuji za odpověď, a případné řešení. MUDr. Drahomíra Mazalová

Martin Hapák, Odbor stavebních a dopravních řízení

6.9.2021 9:47:45 | odpovědět Dotaz

Dobrý den,

dle informací od zhotovitele stavby budou pod svislé dopravní značky „Zákaz zastavení“ doplněny dodatkové tabulky omezující tento zákaz pouze na dobu „pondělí – sobota, v době od 8 do 17 hod.“ tak, aby omezení platilo pouze na nezbytně nutnou dobu.

S pozdravem

Milena Rohanská

29.8.2021 13:55:57 | odpovědět Příplatek za vzdělání na městské ZŠ

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na základě jakého zákona či vyhlášky má městská ZŠ právo vybírat na začátku školního roku 1600 Kč na pracovní sešity a výtvarné pomůcky a čipovou kartu na oběd. České školství je přece jen pořád hrazeno z daní, tak proč škola výuku nepřizpůsobí jen svému rozpočtu. Mám právo částku neuhradit? Nejsem žádná potížistka, jen mne to prostě zajímá. A také, zda je to obvyklá praxe zlínských škol, nebo jen té naší. Děkuji. Rohanská

Milan Smola, vedoucí Odboru školství

30.8.2021 10:12:28 | odpovědět Příplatek za vzdělání na městské ZŠ

Vážená paní Rohanská,

bohužel, přestože je u nás školství bezplatné, není žákům a studentům hrazeno vše. Ze státního rozpočtu jsou hrazeny platy zaměstnanců školy a některé další položky, zřizovatel – statutární město Zlín, hradí ze svého rozpočtu provoz (energie, vybavení škol …), opravy
a investice ve školách.

Domnívám se, že nejen námi zřizované školy, ale všechny školy vybírají finanční prostředky na nákup různých pracovních pomůcek a na Vámi již zmíněné čipové karty.
Každá základní škola má jiný Školní vzdělávací program, jiné zaměření. Na základě toho pak rodičům předává seznam toho, co je nutno žákům pořídit. Některé školy kupují různé pracovní sešity hromadně, neboť získávají množstevní slevu a šetří tak rodičům peníze.

Finanční prostředky vybírané na čipovou kartu jsou zálohou, která se v případě nezničení této karty vrací po odchodu žáka ze školy.

Chápu, že nároky na vybavení žáků ke školní docházce jsou stále vyšší a mohou způsobovat, zvláště při větším počtu dětí v rodině, citelný zásah do rodinného rozpočtu.
Pak je možno řešit se školou individuálně rozložení plateb za pomůcky, případně jednat o možném zapůjčení některého pracovního sešitu.

Další možností je zažádat na Úřadu práce o Mimořádnou okamžitou pomoc . V případě, že by na Úřadu práce rodiče měli problém tuto dávku vykomunikovat, je možno se obrátit se se žádosti o pomoc s jejím vyřízením na Odbor sociálních věcí Magistrátu města Zlína na vedoucí oddělení sociální práce, paní Pospíšilovou Lenku, tel.: 577 630 808, případně na vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí, paní Semelovou Marii, tel.: 577 630 839, které rodičům pomohou s podáním žádosti o tuto dávku, případně také s odvoláním, pokud by byla zamítnuta.

S přáním hezkého dne

Daniel

23.8.2021 14:55:35 | odpovědět Dlouhá ulice - přerostlé keře

dobrý den,
ulice Dlouhá po obou stranách souvislý keř, přes který jde vidět jen v zimě, teď už je přerostlý tak půl metru v chodníku. Doporučoval bych pracovníky zeleně celý vyřezat a nahradit nějakými okrasnými keříky či stromky. Je to v absolutním centru města a z ulice nejde vidět na obchody, nepůsobí to příliš reprezentativně, spíše jak zanedbaný pohrobek minulosti. děkuji

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

24.8.2021 10:17:18 | odpovědět Dlouhá ulice - přerostlé keře

Dobrý den, předmětné keře mají právě mít funkci vizuální bariéry aby odstínily hustý moto provoz na Dlouhé od pěších a zachytily i nějaké prachové částice. Osobně se domnívám, že řidiči na Dlouhé se mají přednostně věnovat řízení nikoliv sledování výloh obchodů. Nicméně přesto existuje studie, která řeší nové uspořádání na ul. Dlouhé a v této studii jsou místo keřů navrženy stromy. Požadavek na ořez předávám zeleni.

Hezký den

Daniel

24.8.2021 13:21:50 | odpovědět DLOUHÁ ULICE - PŘEROSTLÉ KEŘE

Váš názor ohledně zadržování prachu si dovolím nesdílet a nebylo to tak ani myšleno. V drtivé většině moderních měst stejně jako např. na ulici tř. T. Bati není v centru města hustý keř mezi silnicí a obchodní (reprezentativní) zónou. Dokonce už i malé obce od zakeřování mezi domy a silnicí upouští. Např. v Rakousku nikde nic podobného nenajdete. To platilo v minulosti, kdy projela Avia a mohla se znovu omítat zeď. Ve 21. stolení je současný stav vysloveně nevkusný a nefunkční. Rád bych aby nezůstalo u studie a skutečně se místo změnilo. I tak díky za názor a za informaci.

Ivo Divoký, Odbor zeleně

8.9.2021 8:50:30 | odpovědět DLOUHÁ ULICE - PŘEROSTLÉ KEŘE

Dobrý den, v současnosti se připravuje několik modelů změn na ulici Dlouhá (předprostory před obchody, cyklostezka zda ano či ne a také úprava liniové zeleně). Dokud nebude všeobecná shoda, tak stávající keře slouží jako izolační a ochranná zeleň která zmírňuje dopady silného provozu v lokalitě

Hezký den

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

25.8.2021 12:29:45 | odpovědět DLOUHÁ ULICE - PŘEROSTLÉ KEŘE

Zdravím Vás, tak ono obecně, názory mívají ten znak, že s nimi nemusí souhlasit každý. Ovšem aby nedošlo k mýlce. I můj soukromý názor je ten, že by se mi tam také více líbily stromy. V tom se s vámi shodnu. Studie řeší uspořádání komunikací, aby se na Dlouhé mohla objevit legálně i cyklodoprava a došlo tak k propojení dvou páteřních tras. Součástí tohoto návrhu je i stromořadí. Termín realizace je především otázkou financí a politického rozhodnutí.

Hezký den

<  1  2   ...z 2  >  >>