Diskusní fórum

Pravidla pro práci s rubrikou "Diskusní fórum"

Obecné informace o diskusním fóru

Diskuze
Všechna formulářová pole jsou povinná.

Jiří Tkadlčík

17.1.2022 11:13:00 | odpovědět Okružní křižovatka Kocnda

Dobrý den,
minulý týden jsem si všiml, že jsou za pomocí jeřábu odstraňovány objekty v areálu bývalých stavebnin za konečnou MHD JS, Kocanda. Je to už zahájení stavby okružní křižovatky na tomto místě nebo jen stále přípravné práce?
Děkuji, J. T.

Ludmila

15.1.2022 20:09:09 | odpovědět Náledí

Glůzová, V dnešní době je počasí jak na houpačce, v noci mrzne a ve dne se zase oteplí. 15.1. kolem půl jedenácté jsem procházela kolem kostela ve Zlíně na schodech byla námraza a já jsem na nich spadla. Vstala jsem a pokračovala kam jsem potřebovala, samozřejmě že mně zadek bolel, ale co jsm měla dělat. Jen by mě zajímalo proč ty schody nebyly posypané. Teď mně dělá problém dědění.

Lukáš Fabián, referent vnějších vztahů

17.1.2022 12:03:37 | odpovědět Náledí

Dobrý den,

jen úvodem upřesním, že tato diskuze slouží, dle pravidel, k dotazům na úředníky magistrátu. Posyp je v řešení Technických služeb Zlín, je nutné se dotázat u TS. Mohu pouze odhadovat k čemu došlo. Sama uznáváte, že se počasí mění jak na houpačce a v jednu chvíli mrzne ve druhou ne. Teplotní rozdíly jsou i v různých částech města. Situace kdy mrzne konstantně se řeší snadněji než situace, kdy je nad nulou a následně se krátkodobě ochladí. V situaci, kdy v 11 hodin je těsně nad nulou, ale za 15 min je už - 1 C a povrchy namrzají se 300 km zlínských chodníků nedaří ošetřit v jedné minutě. Každý chodník má určitý časový limit do kterého má být ošetřen, žádný chodník nemůže být ošetřen okamžitě poté co zamrzne, ovšem okamžitě poté po něm chodí lidé. Já osobně, a teď mluvím za soukromou osobu, se raději spoléhám sám na sebe, než na to, že x lidi splní své povinnosti. Takové spoléhání je opravdu chůze na tenkém ledě. Osobně, když hrozí náledí, si snažím sebou nosit nesmeky. Spoléhat se na okamžité dokonalé ošetření všech 300 km chodníků si netroufám. Více ke konkrétnímu schodišti Vám však sdělí TS Zlín.

A.Stuchlík

13.1.2022 20:09:24 | odpovědět Než bude pozdě!

Denně docházíme do zaměstnání přes celé Prštné,přes krásné nové retardéry, poté velmi šikovně a prakticky vyvedenou odbočkou do ul. Kútiky až do ul.Hrabůvky, temné, úzké,občas bez jediné funkční lampy veř.osvětlení,s nepřehlednou zatáčkou a hlavně bez chodníku!Na každou směnu a zpět cca 50lidí těsně při zdi,popř.křoví.Jde totiž o zdraví,nebo spíše o kejhák, když se v místě kde není vidět za zatáčku potkají dvě protijedoucí auta plus chodci i ve dne, natožpak v noci!Nechci zde polemizovat o účelnosti stavebních "novot" na komunikaci,ale zodpovědní by se měli zamyslet nad bezpečností v ul.Hrabůvky!Než se něco stane!!!
A.Stuchlík

Petr ZL

12.1.2022 17:11:37 | odpovědět Okolí zastávky u Malé Scény

Dobrý den, chtěl bych poděkovat za rekonstrukci zastávky u Malé Scény a zároveň se chci zeptat, jestli už je vše dokončeno. Pokud ano, bylo by možné nechat odvézt ty zbytky z původní konstrukce, aby se mohly vrátit kontejnery na tříděný odpad na původní místo? Nebo je v plánu jiné umístění? Děkuji za odpověď.

Barbora Cekotová, Odbor dopravy

17.1.2022 11:50:35 | odpovědět Okolí zastávky u Malé Scény

Dobrý den,
vážíme si Vašeho poděkování. Co se týče Vašeho dotazu, práce zde ještě dokončeny nejsou. V podstatě se zde jednalo o dvě na sebe navazující akce, z čehož jedna - rekonstrukce zastávkového přístřešku - je již dokončena. S projektantem a dotčenými orgány majícími v gesci stavební povolení se momentálně řeší úprava prostranství a umístění kontejnerů na tříděný odpad. Pokud nenastanou neočekávané komplikace, mělo by se na úpravě začít během jara letošního roku.
Děkujeme za pochopení

Hana Ondrušková

9.1.2022 16:33:51 | odpovědět Nová parkovací místa

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kdy zmizí z ulice Nad Vývozem dopravní značky "Práce na silnici" a zbytky stavebního materiálu z pásu kolem zahrady MŠ Budovatelská. Kdy budeme mít ulici opět čistou? V polovině prosince byl odklizen stavební materiál z nových parkovacích míst i z původního parkoviště. Bohužel ulice zůstala špinavá a s nezameteným kamením a s hromadou odpadu v rohu původního parkoviště. Děkuji za odpověď.

Barbora Cekotová, Odbor dopravy

11.1.2022 10:09:44 | odpovědět Nová parkovací místa

Dobrý den,
velmi se omlouváme za vzniklou situaci. K prodloužení lhůty uskladnění materiálu došlo z důvodu, že firma prováděla pro město Zlín v tomto období stavební práce ještě na jiném místě, kde neměla možnost stavební materiál a suť uskladnit. Město tak vyšlo stavební firmě vstříc touto formou. Tato lhůta se však bohužel prodloužila na delší dobu než bylo původně zamýšleno, takže v současnosti se stavební firmou řešíme nápravu.

Ještě jedno se omlouváme, prosíme o trpělivost a děkujeme za pochopení.

Jakub T.

7.1.2022 23:05:23 | odpovědět KC Zlín

Dobrý den, zajímalo mě, jak si teď finančně vede KC Zlín a nikde jsem nenašel, zda je teď v covidové době v plusu, nebo v mínusu. Je jeho hospodaření zveřejněno? Vydělá na sebe? Poprosím o navedení na materiály, pokud jsou k dispozici.

Jiří Mahdalík

6.1.2022 14:14:20 | odpovědět Nedořešení cyklostezek u kruhového objezdu Trávníky

Dobrý den, mám několik dotazů k ohledně nedořešené cyklostezky kolem kruhového objezdu Trávníky.
1. Proč je zde nyní betonovými bloky zatarasená cyklostezka na přechodě a kdy budou odstraněny?
2. Proč končí oddělená cyklostezka a chodník mezi přechodem a přejezdem uprostřed trávy a zužuje se do úzkého chodníku? Když zde mluvíte o normách ochranného pásma 6-8 m od železnice, tak ale nedává smysl, že v něm může být chodník, v budoucnu úzká smíšená cyklostezka, a ne rovnou oddělený chodník od cyklostezky. Stačilo by přidat cyklostezku vedle chodníku ve směru ke kruhovému objezdu a tím by se nic nepřiblížilo železnici více než nyní. Intenzita chodců je zde obrovská a zároveň se jedná i o důležitou propojku pro cyklisty. Oddělení chodců od cyklistů je zde více než nutností pro bezpečnost a plynulost. Jestli se to nepodařilo domluvit se SŽ tak je to neschopnost investora celé stavby.
3. Proč ve směru k Náměstí Míru je cyklostezka zakončena uprostřed chodníku což znemožňuje legálně pokračovat? Proč například nepokračuje cyklostezka i přes přechod s nájezdem na ulici Bartošova jako je tomu třeba na ulicích Výletní či Středová? Když byl celý přechod udělán nově tak se jedná o promarněnou příležitost.
4. Kdy budou dokončeny plánované další etapy cyklopropojení jako je nový most na Čepkov či pokračování k nádraží nebo Zarámí?

Jan Rovenský

4.1.2022 11:55:22 | odpovědět Priority úklidu

Dobrý den, rád bych se zeptal, jaké má město priority při úklidu a údržbě chodníků v zasněžených zimních dnech. U některých frekventovaných zastávek, kde denně nastupuje několik tisíc lidí, tak člověk přichází posledních třicet metrů k zastávce po málo udržovaném chodníku nebo v břečce. A tady město řeší, aby se v lednu pár cyklistů projelo po cyklostezce. Kde je jaká priorita?
Tohle není kritika Technických služeb, ale úředníků radnice - jaké úkoly po Technických službách chce.
Ještě bych měl další dotaz. Na ul.Česká je nad zastávkou nový přechod přes hlavní cestu. Plánuje se nějaký úzký chodník spojující tento přechod se zastávkou (ve směru do města)? A hned o pár metrů níže - dále na konci mostu pod zast.Česká, plánuje se nějaký úzký chodník spojující konec mostu s parkovištěm (opět myšleno ve směru do města, propojka mostu a starého parkoviště)? Děkuji

Barbora Cekotová, Odbor dopravy

6.1.2022 10:44:40 | odpovědět Priority úklidu

Dobrý den,

děkujeme za Vaše dotazy. K Vašemu prvnímu dotazu ohledně priorit úklidu - dle Operačního plánu zimní údržby Technických služeb Zlín jsou chodníky (i cyklostezky) rozděleny do několika kategorií dle stupně důležitosti údržby, kdy se tento seznam každoročně aktualizuje a upravuje. Kategorie jsou rozděleny do čtyř pořadí důležitosti, kde každé pořadí má stanovenou lhůtu pro odstraňování závad ve schůdnosti chodníků. Technické služby plán sice konzultují s Magistrátem města Zlína, ale sestavují jej samy, např. i dle svých kapacitních možností. Tento dokument je k vidění a stažení na stránkách Technických služeb Zlín na adrese https://www.tszlin.cz/pozemni-komunikace/zimni-udrzba/operacni-plan. Na stejné stránce je odkaz i na interaktivní mapu, kde jsou komunikace, chodníky a zastávky MHD vyznačeny barevně dle stupně důležitosti. Nevím, kterou zastávku máte přesně na mysli, ale dle této mapy si ji můžete najít a následně zkontrolovat v dokumentu. Musíme si však všichni uvědomit, že toho Technické služby Zlín nemají málo a pro zlepšení nejen těchto služeb by bylo potřeba mimo jiné mnohem více zaměstnanců, kterými Technické služby Zlín bohužel nedisponují.
K Vašemu druhému dotazu ohledně ul. Česká - nově zbudovaný přechod navazuje přes parkoviště na chodník, vedoucí mezi tímto parkovištěm a domem Moravská č.p. 4782, který vede přímo k zastávce MHD. Další chodník zde tedy není nutný. Ohledně dalšího spojovacího chodníku, od konce mostu na parkoviště, tento také není v plánu, jelikož platí obdobná situace jako nad zastávkou - chodník na parkoviště zde vede mezi parkovištěm a domem Okružní č.p. 4736.

Přeji hezký den

Jiří Vaculík

4.1.2022 8:30:27 | odpovědět Odstranění vraků

Dobrý den,
zajímal by mě termín, kdy se začne s odstraňováním vraků na obecních komunikacích, které zde hyzdí již několik let. Konkrétně třeba ul. Dukelská, vrak vozu Citroen, na kterém bylo "Rozhodnutí o odstranění" již v 06.2021 a stále se nic neděje...
Děkuji

Barbora Cekotová, Odbor dopravy

6.1.2022 10:43:27 | odpovědět Odstranění vraků

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. Současná legislativa definuje dva druhy nepojízdných vozidel, u kterých může dojít k odstranění z míst, kde nejsou žádoucí - vraky a vozidla s propadlou STK. Vraky jsou z území města Zlína odstraňovány pravidelně již po několik let, ovšem s vozidly s propadlou STK nebylo ještě donedávna možné manipulovat z důvodu nedostatečné legislativní podpory. Nyní už je tomu jinak a od nového roku začal Magistrát města Zlína nově odstraňovat také tyto vozidla. Bohužel jsme zde vázáni zákonnými lhůtami, které se mohou protáhnout, např. z důvodu nutnosti vyvěšení informace na úřední desce. Vozidla s propadlou STK, na které nás občané již v minulosti upozornili, vedeme v patrnost a postupně je zařazujeme do procesu odstraňování. Obdobně je to i v případě auta na Dukelské, které již v naší evidenci je a mělo by být odtaženo v nejbližší době.

Děkujeme a přeji hezký den

Vladimír Malík

4.1.2022 22:12:22 | odpovědět ODSTRANĚNÍ VRAKŮ

Dobrý den,
Když už je tu řeč o odstaveném Citroenu v Dukelské...nešlo by něco udělat s odstavenym citroenem v Prštném u Alberta? Snad už 3 týdny tam parkuje v odbočovacím pruhu a pár aut se u něj už málem srazilo.
Díky moc
V.M.

Barbora Cekotová, Odbor dopravy

6.1.2022 10:55:10 | odpovědět ODSTRANĚNÍ VRAKŮ

Dobrý den,
děkujeme za podnět. Jsme si vědomi, že jedno vozidlo stálo před pár dny v odbočovacím pruhu směrem do Prštného u Alberta, ale již tam nestojí. Pokud se mýlíme a máme na mysli jiné vozidlo, prosím zašlete na adresu barboracekotova@zlin.eu fotografii a přesné umístění. V každém případě s takovým vozidlem (odstaveno v jízdním či odbočovacím pruhu) bychom stejně za Odbor dopravy MMZ nic nezmohli, jelikož se jedná o silnici v majetku Ředitelství silnic a dálnic ČR a tento konkrétní případ by měla řešit Policie ČR. Odbor dopravy může zajistit odtah dlouhodobě odstavených vozidel pouze z prostranství v majetku Statutárního města Zlína.

Děkujeme a přeji hezký den

Ivan Pšenčík

3.1.2022 10:43:32 | odpovědět Benešovo nábřeží

Dobrý den. Rekonstrukce povrchu Benešova nábřeží je již ukončena nebo ještě budou probíhat dokončovací práce? Ptám se proto, že se při pokládce živičného povrchu nepodařilo dostat většinu kanálových vpustí do roviny s živičným povrchem. Věřím, že takto to nikdo od dodavatele nemohl převzít. Nebo se pletu a někdo to už převzal?

Barbora Cekotová, Odbor dopravy

6.1.2022 10:40:59 | odpovědět Benešovo nábřeží

Dobrý den,

děkujeme za podnět a mohu Vás ujistit, že stavba ještě není ukončena ani předána. Stavu na Benešově nábřeží jsme si vědomi, ale dokončovací práce, které budou obsahovat úpravu kanálů, budou pokračovat, jakmile to dovolí klimatické podmínky. V tuto dobu, byť by je momentálně teplejší počasí, pokračovat nelze, jelikož není možné zaručit toto počasí po celou dobu průběhu oprav.
Prosíme tedy o trpělivost.

Děkujeme a přeji hezký den

<  1  2  3   ...z 3  >  >>