Alternativa láká na výstavu a besedu

Alternativa láká na výstavu a besedu

publikováno: 20.5.2020

Zlín – Po dvouměsíční nucené pauze připravila Alternativa-kulturní institut pro veřejnost hned dvě lákavé akce. Od 1. června hostí výstavu I Y ZLÍN +  …DÍKY VŠEM, která navazuje na loňskou úspěšnou výstavu zlínského fotografa Josefa Řezníčka. Nově je expozice doplněna fotografiemi Zlína z doby nouzového stavu, kterou kvůli pandemii koronaviru pro Českou republiku vyhlásila vláda. Doprovodí ji dokument mapující tyto neobvyklé dny v našem městě. Posláním výstavy je podle slov organizátorů vyjádřit poděkování a uznání všem lidem, kteří se aktivně zapojili do boje proti šíření koronavirové nákazy a nabídli pomoc potřebným. Výstava bude k vidění do 18. července.

Druhou nabídkou Alternativy je beseda s názvem Český ráj – známý a neznámý s Pavlou Bičíkovou. Tato fotografka a cestovatelka prostřednictvím velkoplošných fotografií nabídne účastníkům besedy putování po Zlaté stezce Českého ráje skalními městy a romantickými údolími, umožní jim výstup na českorajské sopky i návštěvu hradů a zámků. Přidá také příběhy o lidech, kteří zde žijí a vytváří „ráj“ – od věhlasných šperkařů, sklářů, brusičů drahých kamenů, pletařek až po farmáře. Beseda se koná 11. června v 17 hodin. Vstupenky je možno zakoupit v Alternativě před akcí a v Městském informačním a turistickém středisku v budově radnice.

Alternativa má do konce května otevřeno od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin. Schůzky je však nutné sjednávat předem na telefonu 577 018 162.

Od 1. června otevře v běžné otevírací době: po–pá 8–12 a 13–17 hodin a so 10–16 hodin.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1231