Aleš Dufek - odpovědi na dotazy

Dotaz č. 1

Datum: po 31. 3. 2014, 16:20
E-mail: jaromirmb@seznam.cz

DOTAZ:

Dobrý den,

měl bych k Vám následující dotazy:

1) Vedly se úvahy o zrušení společností Lesy města Zlína a Nemovitosti města Zlína( nevím zda tyto názvy jsou úplně správně), které vznikly po odtržení Želechovic. V jaké fázi se tento záměr nachází ?

2) Jeden z předvolebních bodů bylo vytvoření samostatných městských částí. Vzhledem k tomu, že jste v koalici s uskupením, které to mělo v programu mohl by jste mi prozradit, jak dalece je tato otázka rozpracována a tudíž kdy budeme volit v Malenovicích 1. starostu ?

Za odpověď Vám děkuji.

S pozdravem

Jaromír Bařina (zatím ještě ze Zlína)

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,

Rada města Zlína má jako svůj poradní orgán komise. Ve věci případného zřízení městských či zachování místních částí byla ustavena Komise pro posílení místní samosprávy. Nejsem jejím členem a nevím, jaké jsou její výstupy.Od toho samozřejmě vychází můj postoj ke dvěma společnostem, které jste zmínil. Společnosti úspěšně fungují a nemám důvod navrhovat jakoukoli změnu postoje města k nim.

Dotaz č. 2

Datum: po 31. 3. 2014, 21:38
E-mail: t.bartek@centrum.cz

DOTAZ:

Dobrý den vážený pane náměstku,

rád bych se Vás zeptal na projekt Městské zásahy Zlín. S velikým nadšením jsem tento projekt uvítal, jelikož jako aktivní občas, kterému není lhostejný vzhled Zlína a život v něm, jsem poslal již několik desítek námětů na změnu.Téměř denně chodím pěšky ulicemi Zlína a tak vidím spoustu věcí, které by bylo vhodné vylepšit - tam chybějící přechod, tam nepořádek, tam špatný chodník,...

Chtěl jsem se Vás zeptat, jak moc budete brát v potaz návrhy občanů, které můžou lidé v tomto projektu vyjádřit a jak moc se jimi budete řídit? Myslím, že by byla veliká škoda těchto návrhů "obyčejných" občanů Zlína nevyužít. Je mi jasné, že spousta věcí bude o penězích, ale kdo jiný, než občané, kterým není jedno kde žijí, ví, co je v jejich okolí potřeba udělat, upravit, vybudovat.

Snad tento projekt nevyšumí do prázdna a bude odrazovým můstkem pro "přestavbu Zlína k lepšímu".

Děkuji za Vaše vyjádření.

S pozdravem

Tomáš Bártek

ODPOVĚĎ:

Dobrý den. Možná Vás překvapím, ale podněty občanů v potaz brány budou. Máme vytvořený informační systém, ve kterém budou podněty občanů uloženy a v rámci finančních možností města se je budeme postupně snažit je řešit. Největší přidaná hodnota tohoto projektu spočívá ve vytvoření jakési zpětné vazby pro radní, protože sám na sobě pozoruji jakousi „provozní slepotu". Tzn. jako problém vnímám především to, co sám řeším a tím se ztrácí výše uvedená zpětná vazba.

Dotaz č. 3

Datum: út 1. 4. 2014, 11:33
E-mail: ucar123&seznam.cz

DOTAZ:

Zdravím,

chtěl bych se Vás zeptat, kdy plánujete dokončit modernizaci celého stadionu mládeže(budova - šatny, zázemí a tribuna)? A co se mi nelíbí, je plánovaný úvěr 200 milionů půl roku před volbama na investice, není to trošku populismus? Jinak jsem spokojen za ty 4 roky, co jste na zlínské radnici, hodně se toho udělalo, oproti dobám, kdy si radní kradli pro sebe a rozprodávali majetky a pozemky od města za pár grošů (ODS + ČSSD, konkrétně nebudu jmenovat, víme...) Díky za zodpovězení :)

ODPOVĚĎ:

Dobrý den. Problematiku Stadionu mládeže a s ní i celou koncepci sportu má na starosti kolega Běták.

V případě úvěru rozlišujme mezi vyřízením úvěru a jeho čerpáním. Myslím si, že pokud se bude čerpat tak maximálně ve výši cca 80 – 90 milionů. Důvodem je čerpání dotací na všechny tři projekty v centru Zlína. Částka, kterou bychom měli z evropských peněz obdržet je právě 80 – 90 milionů a bude nám proplacena zřejmě až v příštím roce. Město ale samozřejmě musí zaplatit už letos, tzn. fakticky by šlo o jakýsi překlenovací úvěr.